За підтримки вінницького міського головиСергія Моргунова
За підтримки вінницького міського головиСергія Моргунова

Локації

Острів Кемпа
Terra incognita Вінниці! Острів, вільний від людської присутності майже 10 років. Місце, де з в XVII столітті знаходились фортифікаційні укріплення, а у 70-80-х роках минулого століття проводився фестиваль естрадної пісні, вже 8 років закрите для відвідувачів. На острові є рідкісні види рослин та комах, які потребують захисту.
На Фестивалі «Острів Європа» у вас є унікальна можливість у складі невеликої групи людей побувати на одному з найбільших островів Південного Бугу, відкриття якого для широкої публіки поки що не планується. Наша мета – підкреслити через літературу цінність острова без людського втручання в екосистему.
16 червня
14:00-15:30  Читання «На острові»: Альгерд Бахаревіч (Мінськ), Олена Гусейнова (Київ/Помічна), Остап Сливинський (Львів). Реєстрація у формі bit.ly/2Ls2kg3. Кількість місць обмежена! Оплата трансферу на острів – 100 грн.
Сад музею Коцюбинського
(вул. Бевза, 15)
Той самий хутір Абазівка, де 1864 року народився великий сонцепоклонник української літератури—Михайло Михайлович Коцюбинський. Письменник прожив тут до 1897 року, але до сих пір Вінниця нерозривно асоціюється з Коцюбинським та його творами.
Мальовничий сад біля музею-садиби М.М. Коцюбинського — це ідеальне місце для проведення музично-поетичних перформансів та концертів, адже сама атмосфера цієї локації надихає на творчість.
15 червня
20:00-20:50 «В саду зізнань»: музично-поетичний перформанс на вірші Мар’яни Савки.
21:00-22:00«Поки нема парохода»: перформанс за мотивами книжки Олени Гусейнової «Супергерої».
16 червня
21:00-22:00 Концерт «Лінії Маннергейма»: Сергій Жадан, Олег Каданов, Євген Турчинов.
17 червня
19:30-20:30   Читання Артема Чеха та Ірини Цілик «Повернення з точки нуль».
21:00-22:00   Закриття фестивалю. Прем’єра музично-поетичного перформансу Катерини Калитко і Mashala Doza «Бейтуран зацвітає».
Майдан Незалежності
Майдан Незалежності розташований у мальовничому центрі Вінниці! Тут не лише знаходиться будівля Вінницької міської ради, а й регулярно відбуваються концерти музичних гуртів, різноманітні мистецькі заходи, фестивалі тощо. Майдан Незалежності, де на початку ХХ століття дислокувався дивізіон січових стрільців, зараз одне з найкращих місць для культурного відпочинку у Вінниці.
На Фестивалі «Острів Європа» тут відбудуться дискусії провідних українських літераторів та події міжнародної програми, а також розгорнеться затишне літературне містечко з добірними напоями і книжками, дитячою зоною і цікавими інформаційними точками.
15 червня
16:00-16:50  «Полишаючи територію»: дискусія про писання в еміграції за участю Сяргея Шупи (Мінськ/Прага) і Белли Шаєр (Чернівці/Тель-Авів). Модераторка – Анна Вовченко.
18:00-19:00  Авторська зустріч з Беллою Шаєр (Чернівці/Тель-Авів). Модераторка і перекладачка – Анна Хромова.
16 червня
16:00-16:50  «Роман з містом»: читання-дискусія за участю Катерини Калитко (Вінниця/Сараєво), Максима Дупешка (Чернівці), Вікторії Амеліної (Львів). Модераторка – Анна Вовченко.
18:00-18:50  Авторська зустріч з Даною Ґріґорчеа (Бухарест/Цюрих). Модераторка – Катерина Калитко.
19:30-20:30  Авторська зустріч з Веронікою Мурек (Катовіце). Модератор – Остап Сливинський. Перекладає Ксенія Чикунова.
17 червня
14:00-14:50  «Несірі люди в “сірих зонах”»: читання-дискусія за участю Олени Стяжкіної (Донецьк) та Андрія Куркова (Київ). Модератор – Остап Сливинський.
15:00-15:50  Розмова Дани Ґріґорчеа та Дори Капралової «Цюрих-Берлін: поліфонія міста очима центральноєвропейки». Модераторка – Настасія Євдокимова.
18:00-19:10  Презентація роману «Собаки Європи» Альгерда Бахаревіча (Мінськ). Модераторка – Ганна Улюра.
Сходи на Кумбарах
(вул. М. Оводова, 1)
Сходи, розташовані у парку «Кумбари» на прекрасній скелястій набережній річки Південний Буг, — одна з наймальовничіших локацій Вінниці, що вела колись до переправи. На початку ХХ століття по кам’яних сходах можна було спуститися до острова «Спорт», де жителі міста займалися різноманітними активними видами спорту. Але після побудови Сабарівської ГЕС у 20-х роках острів затопило, і тепер сходами можна спуститися до берега річки, щоб помилуватися величним та повноводим Південним Бугом.
На Фестивалі «Острів Європа» у цьому романтичному місці відбудуться поетичні читання від кращих українських авторів.
15 червня
17:00-17:50 Поетичні читання Мар’яни Савки (Львів/Копичинці) і Оксани Луцишиної (Ужгород/Остін).
16 червня
17:00-17:50 Поетичні читання Сергія Жадана (Харків/Старобільськ) і Олега Каданова (Харків/Івано-Франківськ).
17 червня
16:00-16:50 Поетичні читання Ані Хромової (Київ/Нетанья) і Сергія Татчина (Вінниця).
Тераса Книгарні «Є»
(вул. Соборна, 89)
Один із центрів культурного життя Вінниці. Тут регулярно відбуваються різноманітні культурно-мистецькі акції, презентації найцікавіших книжкових новинок, зустрічі з майстрами слова та науковцями, кінопокази, заходи для маленьких книголюбів, майстер-класи, дискусії. Будівля, де колись розташовувалося царське казначейство, міністерство часів УНР та митниця під час нацистської окупації, зараз активно готується прийняти у своїх стінах новостворений Центр історії Вінниці.
На Фестивалі «Острів Європа», відвідавши терасу Книгарні «Є», ви зможете потрапити на презентації книжок непересічних зарубіжних та українських авторів.
14 червня
18:00-19:00 Презентація роману Марка Роберта Стеха (Торонто) «Голос». Модератор – Олександр Вешелені.
15 червня
15:00-15:50 УНР/БНР: історичні паралелі. Розмова з Сяргеєм Шупою (Мінськ/Прага), автором книги «Подорож до БНР». Модератор – Олександр Федоришен.
16 червня
12:00-12:45 Презентація збірки президента Українського ПЕН-центру Миколи Рябчука (Львів/Київ) «До Чаплі на уродини». Модератор – Олександр Вешелені.
13:00-13:45 «Жінка мовить… про війну»: Олена Стяжкіна (Донецьк) і Оля Гнатюк (Варшава).
17 червня
12:00-12:45 Презентація збірки Бориса Єгіазаряна (Апаран/Київ) «Сорок джерел». Модераторка – Олена Гусейнова. Перекладає Анушаван Месропян.
13:00-13:45 Європейська мандрівка зі Стусом: читання перекладачок Анни Вовченко (іспанська), Дарини Гладун (англійська), Елли Євтушенко (французька), Роксоляни Свято (німецька).
Європейська площа
Європейська площа — улюблене місце відпочинку вінничан і туристів. Саме тут у ХІХ столітті був облаштований Олександрівський парк. Згодом саме з Європейської площі розпочнеться історія міського театру, з’явиться перший у Вінниці кінотеатр. Велика водонапірна вежа, збудована архітектором Артиновим, вже багато років є символом міста.
На фестивалі «Острів Європа» у серці Вінниці візьмуть початок по-справжньому оригінальні заходи, які спробують охопити весь історичний центр міста.
15 червня
11:00 Старт квесту «Єврейське щастя Вінниці: мистецький вимір». Реєстрація за формою goo.gl/W9TJVb.
16 червня
11:00 Старт Блумсдею у Вінниці. Збір біля водонапірної вежі.
Кінотеатр під відкритим небом
«Чорна кішка, білий кіт»
(пл. Гагаріна, 2)
Кав’ярна «Чорна кішка, білий кіт» не лише згуртовує довкола себе найзавзятіших кавоманів Вінниці, а й щоліта влаштовує кінопокази під відкритим небом для всіх охочих. У кав’ярні також проходять затишні камерні музичні вечори, у яких беруть участь талановиті та харизматичні вінницькі музиканти.
На фестивалі «Острів Європа» у кінотеатрі під відкритими небом біля кав’ярні будуть щодня проходити кінопокази стрічок українських режисерів.
14 червня
21:30-23:30 Відкриття фестивалю. Показ фільму «Дорогою ціною» Марка Донського (1957).
15 червня
22:30-24:00 Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ стрічки «Богдан Хмельницький» (1941).
16 червня
22:30-24:00 Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ стрічки «Тарас Шевченко» (1951).
17 червня
22:30-24:00 Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ фільму «Вершники» (1939).
Дворик Бібліотеки-філії №1
(просп. Коцюбинського, 49)
Одна з найстарших бібліотек у місті. Перша згадка про неї сягає 1902 року. З 1989 р. знаходиться у приміщенні ошатного двоповерхового будинку — колишнього купецького особняка — на проспекті Коцюбинського.
У бібліотеці № 1 з 10:00 до 18:00 працюватиме інфоцентр фестивалю, а у дворику відбудуться цікаві заходи для маленьких книголюбів. Найстаріша бібліотека Вінниці гостинно відчинить свої двері для найменших гостей фестивалю.
17 червня
11:00-11:45 «Хто такі туконі і де вони живуть». Пізнавальний майстер-клас з художницею Оксаною Булою, авторкою українських книжок-картинок «Туконі», «Зубр шукає гніздо», «Ведмідь не хоче спати». (вік: 5-8 років)
12:00-12:45 Мотиваційно-театрально-художній майстер-клас від авторів книжки «Чорна-чорна курка» Галини Вдовиченко та Наталки Гайди. Чорна-чорна курка збирає тих, хто має крилаті мрії. (вік: 5-10 років)
13:00-13:45 Майстер-клас з хоробрості «Клуб відчайдушних боягузів» з письменником-фантастом Володимиром Аренєвим, автором книжки «Відчайдушний боягуз». (вік: 5-10 років)
14:00-14:45 Розмова «На порозі дорослості. Як бути собою». Анастасія Левкова за мотивами свого роману «Старшокласниця. Першокурсниця». Модератор: Галина Вдовиченко. (вік 14-17)
фонтанна площа ВДПУ
(вул. К. Острозького, 32)
Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського – найстаріший вищий навчальний заклад нашого міста. Педуніверситет – це місце, де працюють та навчаються люди, які дійсно вболівають за літературу та мистецтво, справжня колиска ентузіастів і талановитих особистостей.
На Фестивалі «Острів Європа» на фонтанній площі ВДПУ ім. М. Коцюбинського відбудеться дві змістовні освітні події з польськими україністками.
15 червня
13:00-13:50 Семінар Ядвіґи Сковрон (Вроцлав) «Голоси української літератури в Польщі: ера свободи».
14:00-14:50 Лекція Олі Гнатюк (Варшава) «Окуповані міста та люди в них». 
Батискаф
(просп. Коцюбинського, 43)
Один з найулюбленіших закладів вінницьких гурманів гостинно запрошує поринути у світ літератури! Гастробар «Батискаф» — це не лише смачна кухня та привітні офіціанти. Тут панує особлива атмосфера, яка надихає на творчість та відкриває нові грані таланту в кожному з нас.
На Фестивалі «Острів Європа» у «Батискафі» відбудуться неймовірно цікаві дискусії, а також родзинка фестивалю – дахозривна відкрита мистецька вечірка!
16 червня
11:00-11:50 Дискусія «Велика промоція малих літератур, або Туди і звідти». Учасниці: Поліна Городиська, Юлія Джугастрянська, Анастасія Левкова, Ядвіґа Сковрон, Софія Челяк. Модераторка – Ольга Вишня.
23:00-02:00 «Острівна республіка»: відкрита мистецька вечірка фестивалю. У програмі: виступи Тані Ша і Олени Львової (12 дуетів), Богдана Куценка і Володимира Войчишина, Елли Євтушенко, Богдана-Олега Горобчука, Віка Коврея, Дарини Гладун, Лесика Панасюка.
17 червня
11.00-11.45 Трансатлантичний сніданок і смакування вина з Анною Вовченко та Ганною Улюрою.
Партнер "літературного безвізу"