За підтримки:
За підтримки:

Локації

Майдан Незалежності.
 
Майдан Незалежності розташований у мальовничому центрі Вінниці! Тут не лише знаходиться будівля Вінницької міської ради, а й регулярно відбуваються концерти музичних гуртів, різноманітні мистецькі заходи, фестивалі тощо. Майдан Незалежності, де на початку ХХ століття дислокувався дивізіон січових стрільців, зараз одне з найкращих місць для культурного відпочинку у Вінниці.
На Фестивалі «Острів Європа» тут відбудуться дискусії провідних українських літераторів та події міжнародної програми, а також розгорнеться затишне літературне містечко з добірними напоями і книжками.
Georgian Factory (вул. Грибоєдова, 3-а)
 
Маленька затишна Грузія розташувалася на Замості — одному з мальовничих районів Вінниці. Georgian Factory — це не просто ресторан грузинської кухні з привітними офіціантами. Це тепла та затишна атмосфера, яка надихає на творчість та відкриває нові грані таланту в кожному з нас.
Садиба Львовича (вул. Симона Петлюри, 13)
 
Розкішна садиба одного з найзаможніших вінничан початку ХХ століття Боруха Львовича була збудована 1913 року. Це типова причорноморська «вілла» — схожі будівлі можна і зараз побачити в Одесі, Миколаєві, Херсоні чи Сімферополі.
Садиба Львовича має багату історію: свого часу тут знаходилася канцелярія Симона Петлюри, працював очільник Української Автокефальної Православної Церкви патріарх Мстислав, був розташований Вінницький обласний комітет радіомовлення.
Зараз садиба готується стати домівкою майбутнього Музею Вінниці, тож ми також сподіваємося вдихнути в неї життя, провівши декілька дискусій в рамках фестивалю «Острів Європа».
Прибутковий провулок(вул. Соборна, 38)
 
Таємниче місце на карті Вінниці, назва якого не знайома більшості місцевих жителів. Незважаючи на це, Прибутковий провулок знаходиться у самому серці міста. Це трохи романтична вузенька вуличка, розташована поряд з добре знаним «будинком з атлантами» - колишнім готелем «Палас» Романа Шерра, де розміщувалася одна з перших у місті книгарень (вул. Соборна, 38). Вона трохи нагадує петербурзькі двори-колодязі. Вперше на «Острові Європа» поетичні читання пройдуть у такому неформатному місці, тому і носитимуть назву «Поезія Свободи», доводячи, що читати вірші можна будь-де, навіть поміж затиснутих мурів.
Тераса Книгарні "Є"(вул. Соборна, 89)
 
Один із центрів культурного життя Вінниці. Тут регулярно відбуваються різноманітні культурно-мистецькі акції, презентації найцікавіших книжкових новинок, зустрічі з майстрами слова та науковцями, кінопокази, заходи для маленьких книголюбів, майстер-класи, дискусії. Будівля, де колись розташовувалося царське казначейство, міністерство часів УНР та митниця під час нацистської окупації, зараз активно готується прийняти у своїх стінах новостворений Туристичний хаб Вінниці.
На фестивалі «Острів Європа», відвідавши терасу Книгарні «Є», ви зможете потрапити на презентації книжок непересічних зарубіжних та українських авторів.
Сходи на Кумбарах(вул. Миколи Оводова, 1)
 
Сходи, розташовані у парку «Кумбари» на прекрасній скелястій набережній річки Південний Буг, — одна з наймальовничіших локацій Вінниці, що вела колись до переправи. На початку ХХ століття по кам’яних сходах можна було спуститися до острова «Спорт», де жителі міста займалися різноманітними активними видами спорту. Але після побудови Сабарівської ГЕС у 20-х роках острів затопило, і тепер сходами можна спуститися до берега річки, щоб помилуватися величним та повноводим Південним Бугом.
На фестивалі «Острів Європа» у цьому романтичному місці відбудуться поетичні читання від кращих українських авторок.
Бутлегер і Душечка(вул. Батозька, 2)
 
«Бутлегер і Душечка» — новий та затишний сімейний ресторан американської кухні та спортбар в СК «Нокаут». Атмосфера справжнього джазу 30-х років, смачна кухня та насправді оригінальний дизайн приміщення — ось що чекає на кожного відвідувача цього закладу.
На фестивалі «Острів Європа» тут відбудеться концерт музично-поетичний проекту «ARTЕРІЯ» (Дмитро Лазуткін feat. Борис Севастьянов), який запалить кожного своєю лютою хіп-хоп енергетикою.
Острів Кемпа
 
Terra incognita Вінниці! Острів, вільний від людської присутності майже 10 років. Місце, де з в XVII столітті знаходились фортифікаційні укріплення, а у 70-80-х роках минулого століття проводився фестиваль естрадної пісні, вже 8 років закрите для відвідувачів. На острові є рідкісні види рослин та комах, які потребують захисту.
На фестивалі «Острів Європа» у вас є унікальна можливість у складі невеликої групи людей побувати на одному з найбільших островів Південного Бугу, відкриття якого для широкої публіки поки що не планується. Наша мета – підкреслити через літературу цінність острова без людського втручання в екосистему.
Сад Коцюбинського(вул Івана Бевза, 15)
 
Той самий хутір Абазівка, де 1864 року народився великий сонцепоклонник української літератури—Михайло Михайлович Коцюбинський. Письменник прожив тут до 1897 року, але до сих пір Вінниця нерозривно асоціюється з Коцюбинським та його творами.
Мальовничий сад біля музею-садиби М.М. Коцюбинського — це ідеальне місце для проведення музично-поетичних перформансів та концертів, адже сама атмосфера цієї локації надихає на творчість.
У випадку дощу концерти з Саду переміщуються в Хаб "Місто змістів" (вул. Пушкіна, 11).
Червоний Цепелін(вул. Келецька, 117-Б)
 
«Червоний Цепелін» — справжній рок-ресторан у спальному районі Вінниці. Місце для бунтарів, нонконформістів, вічних підлітків та, звісно, поетів. Це своєрідний культурний осередок, куди збігаються неординарні особистості нашого міста, щоб відчути атмосферу творчості та свободи, а також насолодитись прекрасною кухнею та відвідати концерти, які частенько тут відбуваються.
Запрошуємо в «Червоний Цепелін» на Ніч поезії та музики: поетичні перформанси Яноша Афри і Геника Бєлякова та музичну виставу Павла Коробчука і The Velvet Sun «Емі Вайнгауз. Тіло та душа».
Бібліотека №1(проспект Коцюбинського, 49)
 
Одна з найстарших бібліотек у місті. Перша згадка про неї сягає 1902 року. З 1989 р. знаходиться у приміщенні ошатного двоповерхового будинку — колишнього купецького особняка — на проспекті Коцюбинського.
У бібліотеці № 1 з 10:00 до 18:00 працюватиме інфоцентр фестивалю, а у дворику відбудуться цікаві заходи для маленьких книголюбів. Найстаріша бібліотека Вінниці гостинно відчинить свої двері для найменших гостей фестивалю.
Партнер "літературного безвізу"